Tijekom subote preko Hrvatske se premještala ciklona s pripadajućim frontalnim poremećajem koja je lokalno donijela i više kiše, a bilo je i grmljavinskih nestabilnosti uz pojavu tuče. Na naslovnoj fotografiji snimljenoj iz Malog Lošinja, vide se nestabilnosti iznad otoka Vira. Fotografiju je snimio Sandro Puncet.
U nedjelju u 7h lista DHMZ-a s količinama oborina bila je podugačka no ipak treba izdvojiti Parg kod Čabra s 33 mm, Crni Lug – Risnjak s 22 mm, što znači da je Gorski kotar lokalno bio najkišovitiji. Kažemo lokalno, jer već u Delnicama palo je 6 puta manje kiše u odnosu na Parg. Tamošnja službena postaja izmjerila je 5 mm.
Na Kvarneru postaje su “štrajkale”. Iako je riječko područje bilo zahvaćeno jačim grmljavinskim pljuskovima u večernjim satima subote, ni Bakar ni Kukuljanovo pa ni Krk nisu uopće dojavile padanje kiše, a u Rijeci je palo tek 7 mm. Na službenim postajama u Malom Lošinju i Rabu, malo ili nimalo kiše.
U kasnim večernjim i noćnim satima grmljavinske nestabilnosti prebacile su se prema jugu odnosno Dalmaciji pa su u nedjelju ujutro Šibenik i Knin imali izmjeren po 21 mm. I to je sve što se izraženijih oborina tiče. Preko 50 službenih postaja DHMZ-a, imalo je oborine ispod 20 mm, a velika većina čak ispod 10 mm.
Nedjelja u Hrvatskoj protječe u znaku pretežno oblačnog vremena. Na kopnu se glavnina oborina premjestila nad Slavoniju, pa automatska postaja u Požegi ima izmjereno preko 20 mm kiše.
Gorski kotar nema zabilježenih oborina na automatskim postajama, ali zato je u Lici, u gradu Gospiću, palo preko 10 mm kiše.
Istra i Kvarner tijekom nedjelje također nemaju zabilježenih oborina. Pretežno je ili promjenjivo oblačno, a više sunca bilo je poslijepodne.
Kako smo spomenuli da je tijekom nedjelje glavnina meteoroloških zbivanja na istoku Hrvatske, to naravno znači i na jugu. Na dubrovačkom području pala je najveća količina kiše od ove ciklone, a postaje od ponoći do 17h mjere i do 70 mm. Osim dubrovačkog područja lokalno izraženije kiše bilo je u dolini Neretve i na srednjedalmatinskim otocima.
Modeli vide 10 ili čak i 15 dana nestabilnog vremena s dosta oborina, s tom razlikom da će planine zbog ipak nešto primjerenijih temperatura vidjeti i dosta snijega. Krajem idućeg tjedna snijeg se može spustiti i u nizine Gorskog kotara.